Podpatky, proč je stále milujeme?

Podpatky mají velmi bohatou historii, a to nejen ty dámské, ale i pánské. Nejstarší záznamy o ženách, které nosily podpatky zasahují až do starověkého Řecka, také jsou znázorňovány na staroegyptských malbách. Dříve ženy, které nosily vysoké boty, patřily do vyšší společnost, například manželky důležitých obchodníků, zpěvačky, herečky. Později se vysoké boty staly módním trendem žen, které o sebe pečovaly a chtěly nějak vypadat. Také vysoké boty poukazovaly na určitou životní úroveň a bohatství.
lodičky černé

Vnímání v 21. století

V dnešní době boty na podpatku nosí všechny věkové kategorie žen. Mladé dívky spíše vyhledávají vyšší podpatky, čím vyšší tím lepší. Zatímco ženy a starší dámy dávají přednost nižším velikostem, které jsou pohodlnější a nebolí z nich nohy. Velmi oblíbené se také staly boty na klínku, které mají stejné vlastnosti jako podpatky, ale jsou pohodlnější.
sladěná v losososvé

Nošení vysokých bot chce hodně tréninku, a především i praxe. Často můžeme na ulicích, ve městě, vídat většinou mladší slečny, které neumí chodit na podpatku a různé pajdají nebo se potácejí. Každý by měl nosit to, co se mu libí a co mu je pohodlné, ale zároveň v tom musí umět chodit!

lodičkyna svatbu
Proč je tak milujeme?

Odpověď je tak prostá, existují muži, kteří na ženy pohlížejí jinak. Každý muž se ohlídne po ženě na vysokých podpatcích, protože vypadá víc elegantně, více sexy. Jejich tělo vypadá jinak. Nohy jsou opticky prodloužené, těla mají vzpřímenější. Takže prioritním důvodem je chtíč se líbit a zároveň většina dívek, slečen i žen si zvedá sebevědomí s vyššími boty. Cítí se totiž více žádaná, hezčí.

Je neuvěřitelné, jakou boty mají moc. Změní vnímání okolí na ženu, ale také samotné vnímání ženy na sebe, která se cítí krásněji. Je to neuvěřitelné pouto, které je známo od pradávna a nejspíš nikdo nikdy nebude schopný toto pouto racionálně vysvětlit.