Aplikace, které rozpoznají váš oblíbený song

·         Shazam
Nejpoužívanější aplikace, používaná k tomuto účelu. Stáhnout ZDARMA si ji můžete do vašeho mobilního telefonu prostřednictvím obchodu Google play. Ať už máte mobilní s operačním systémem Android nebo třeba Iphone, nevadí. Aplikace je dostupná pro více operačních systémů.
Pokud jste připojeni k internetu, pak už nic nebrání tomu, abyste se dozvěděli, jaká písnička právě hraje.
mobil Windows
Teď už stačí jen otevřít aplikaci, která vás vyzve k nahrání části skladby, kterou chcete identifikovat. Následně vzorek skladby odešlete k rozpoznávání a pokud se zadaří, během pár vteřin se vám na displeji objeví název písničky a jmého jejího interpreta. Pokud vás budou rozčilovat reklamy, které se ve volných verzích prostě nacházejí, není problém stáhnout placenou verzi bez nich.
·         Google
Ano. Už i sám kamarád Google umí rozpoznat vaši oblíbenou písničku. Přímo ve vyhledávači můžete najít ikonku mikrofonu. Kliknete, nahrajete část skladby a během chvilky jste přesměrováni na Youtube, kde se dozvíte interpreta, název a co je nejlepší, podíváte se i na videoklip.
·         Audio Tag
Velice jednoduchá aplikace. Pro rychlejší rozpoznání můžete nahrát část refrénu nebo dokonce celou skladbu. Např. aplikace Shazam umožňuje nahrát pouze cca 10 vteřin záznamu.
·         Musipedia
A něco pro náročnější povahy. Musipedia dokáže identifikovat skladbu za pomoci zadaného notového záznamu. Rozpoznávání je však o něco pomalejší, vzhledem k méně častým aktualizacím.
hudba v autorádiu
Sound Hound
Možnost rozpoznávání pomocí vámi interpretované písně. Zabroukáte pár tónů a aplikace s největší pravděpodobností rozpozná o jakou skladbu se jedná. I v tomto případě je dostupná placená verze za cca 130Kč. Všechna vaše vyhledávání se ukládají. Pozdější přehrání není problémem. S aplikací lze v angličtině komunikovat i hlasem. Pokud se chcete dozvědět něco přímo o interpretovi, kterého jste vyhledali, stačí kliknout a na displeji se objeví jeho životopis, diskografie atd.