Důležitá je prevence

Pokožka na dekoltu je velmi tenká a citlivá, tudíž je mnohem náchylnější na projevy stárnutí, než třeba obličej a zároveň trpí nedostatečnou hydratací. Právě tímto dekolt vyvolává dojem povadlé kůže. Z tohoto důvodu je péče o dekolt velice důležitá, obzvláště ve vyšším věku, kdy se nám s přibývajícími roky na pokožce dekoltu vytvářejí první vrásky. Zároveň se na pokožce dekoltu začnou tvořit i pigmentové skvrny. Pokud tedy věnujeme dekoltu a pokožce na něm pravidelnou péči, můžeme mnohé projevy stárnutí pokožky pozitivně ovlivnit.

Jako základ pro krásný a mladistvý dekolt je dobře vyživovaná a hydratovaná pokožka. Tedy hlavně nevysušená pokožka.
žena v prádle

·         Předpokladem je potom pravidelné ošetřování pokožky dekoltu vhodnými pěstícími hydratačními přípravky.

·         Rovněž bychom si měly dávat dobrý pozor na slunce, neboť sluneční paprsky dokáží tenkou a citlivou pokožku dekoltu značně poškodit. Slunce pokožku dekoltu dehydruje, a tím urychluje vznik pigmentových skvrn a vrásek. Měly bychom tedy věnovat zvýšenou pozornost ochraně proti slunečnímu záření. Nezapomínejme během letních, a nejenom letních měsíců používat kvalitní opalovací přípravky, které mají vyšší ochranný faktor.

·         Mnohdy naší pokožce dekoltu a krku prospěje rovněž peeling. Peeling je třeba provádět nejen na obličeji, ale také na krku a dekoltu. Peelingem se z pokožky odstraní odumřelé částečky pokožky, čímž se naše pokožka projasní, oživí a omladí. Zároveň je pokožka po peelingu jemnější a barevně stejnoměrně sjednocená.

·         Pokud se na pokožce vyskytují pigmentové skvrny, je možné je odstranit například de pigmentační krémy. 
vínová podprsenka

Na trhu je v současné době možné sehnat značné množství kosmetických přípravků pro péči o dekolt, obzvláště na zpevnění pokožky poprsí.  Díky těmto speciálním přípravkům, krémům a maskám můžeme pokožce dekoltu dodat elasticitu a tím i mladistvý, svěží vzhled.

Důležitá je prevence
3.7 (73.33%)3