Jak se obléci na úrovni za méně peněz

Pokud svůj šatník vytvoříte pozorně, s citem a budete se řídit těmito radami, nemusíte už tolik zoufat při otevření nového katalogu Channel a v duchu si představovat, jaké by mohlo být moci se takhle oblékat každý den.

1.      Otevřete Vaši skříň

Zamyslete se nad šatníkem, který už máte, dívejte se na něj jako na celek. Začněte tím, že vyřadíte kousky, které už nenosíte, nebo které jsou zničené a doplňte jej na základě toho, co vám podle vás nejvíce chybí. Nebudete mít tedy skříň přeplněnou, ale vybavenou. Jednotlivé kusy oblečení budou navzájem snadno kombinovatelné, a i s menším počtem kousků vytvoříte velký počet outfitů.
elegantní boty

2.      Vytvořte solidní základ

Nejdůležitějším prvkem každého luxusního šatníku jsou neutrálně zabarvené základní kousky. Nejlépe tedy černé, bílé, béžové, šedivé nebo třeba narůžovělé (nude pink barvy). Právě do výběrů těchto kousků se vyplatí investovat maximum času. Z takového dobře vytvořeném základu můžete vytěžit maximum a působit luxusněji.

3.      Držte se jednoduchých, nepotištěných věcí

Různé potisky a aplikace jsou doménou především řetězců s konfekcí a k takovýmto kouskům byste se spíše měla otočit zády, pokud chcete do svého outfitu vnést trochu elegantní kultivovanosti. Nejlepší volbou pro vás budou hladké, popřípadě, pokud toužíte po nějakém zdobnějším materiálu, mohla by být vhodná kvalitně zpracovaná krajka. Pozor ale, ať nesáhnete vedle. Levně vypadající krajka vám může zhatit veškeré snahy.
kalkulačka a ruka

4.      Investujte do doplňků

To, co dokáže celý outfit pozvednout do výšin jsou právě detaily. Doplňky musí být samozřejmě v harmonii s celým zevnějškem, takže opět jednoduché tvary, nepříliš rozměrné kamínky, kvalitní zpracování a kovy. Vsaďte na náušnice, řetízky, náramky, hodinky, sluneční brýle, nebo třeba brože.
žena s náušnicemi

5.      Vlasy, make-up, nehty

Pokud chcete vypadat elegantně, musíte to pojmout jako celkový úkol. Důležité je tedy nezanedbávat make-up, vlasy a nehty. Opět platí méně je více. Tedy neutrální a nepříliš výrazné tóny, popřípadě zvolit jeden kontrastnější prvek.