Kustovnice čínská – superpotravina pro vaše zdraví

Superpotraviny se v poslední době těší stále větší oblibě u lidí, kterým záleží na tom, co jí a preferují zdravý životní styl. Jde o boom v oblasti zdravého životního stylu a zdravé výživy. Seznam superpotravin se neustále rozrůstá a patří do něj i Kustovnice čínská neboli goji. Tuto potravinu si velice rychle oblíbíte. Je chutná, velice zdravá a dá se konzumovat na mnoho způsobů. Zkuste ji i vy zařadit pravidelně do vašeho jídelníčku. Kustovnice je velmi známá a oblíbené, seženete ji tedy už takřka na každém rohu – v prodejnách zdravé výživy, v koutcích zdravé výživy v drogeriích, ale i v některých supermarketech.

snídaně

Jakou má chuť?
Chuť goji tak trochu připomíná rozinek, brusinek nebo šípku. Chuť je nasládlá, mírně hořká.

JAK GOJI KONZUMOVAT
Na goji si můžete pochutnat v sušené podobě a jen tak uzobávat nebo tyto plody můžete přidat do jogurtů, salátů nebo třeba do ovesné nebo rýžové kaše. Goji je také výborné ve smoothie, kdy těmto nápojům dodává zajímavější chuť i barvu. Z goji si také můžete udělat velice chutný čaj.

A jaké jsou pozitivní účinky konzumace kustovnice čínské na lidské zdraví?
Goji má pro svůj vysoký obsah vitamínu C pozitivní vliv na imunitu, zrak, alergii nebo astma. Dále také pročišťuje lidský organismus a působí jako antioxidant proti stárnutí. Má také pozitivní účinek v podobě snížení krevního tlaku a tvorby červených krvinek.
Pokud vás tedy trápí třeba snížená imunita nebo vysoký krevní tlak, směle do toho – zařaďte goji do vašeho jídelníčku a brzy poznáte jeho pozitivní účinky na vlastní kůži.

goji

Kustovnici čínskou můžete také zařadit do jídelníčku vašich dětí od 3 let, ale je zde třeba být obezřetní a dodržovat max. doporučenou denní dávku pro dítě, která je maximálně 10 kousků, u dospělých je taková dávka max. 30 kousků. Protože s ničím, a to ani se zdravými potravinami, by se to nemělo přehánět.