Nespoléhejte na počasí, zařiďte se podle sebe

Počasí se mění tak rychle, že už to málem ani nestíháme sledovat. Zatímco jeden den se slunce opírá do oken a je vedro k zalknutí, tak druhý den teplota klesne až o patnáct stupňů a třeseme se zimou, a co na tom, že je zrovna srpen či červenec. Předpovědi počasí už tyto prudké změny ani nedokáží předvídat, a tak nám nezbývá, než se obrnit trpělivostí a do kabelky či batohu si vždy přibalit rezervy pro všechny případy. A nejhorší na tom všem je, že tyto prudké změny se samozřejmě nepromítají jen ve venkovním prostředí, ale také u nás doma.

vzduch

A nejvíce trpí ti lidé, kteří mají svůj byt situován tak, že většina jeho oken směřuje na jih. Takové nasměrování je obzvláště v době prudkých veder naprosto k nevydržení. A můžete okna clonit, jak chcete, výhni v bytě a ukrutnému pocení se nevyhnete. O něco lépe jsou na tom lidé, jejichž okna směřují na sever, ale ani to není velká výhra. Ti se naopak často třesou zimou. A není potřeba říkat, že to, jak se cítíme doma, se odráží na našem zdraví a psychické pohodě a případně i na naší vůli do práce, pracujeme-li z domova anebo čelíme-li podobným podmínkám v zaměstnání. Naštěstí existuje řešení, které nám pomůže vrátit do našeho bytu pohodu a tím je bytová klimatizace.

větrák

Kdo má doma klimatizaci, ten může sám rozhodovat o tom, jaká teplota v jeho interiéru bude, a záleží jen a jen na něm, zda dává přednost příjemným dvaceti pěti stupňům anebo preferuje chladnější vzduch. Každopádně své oblíbené teploty tak dosáhne, kdykoli bude chtít, kterýkoli den v roce a nehrozí mu u toho, že v důsledku větrání okny onemocní z průvanu anebo že mu vítr okna rozbije. S klimatizací se doma žije zkrátka o něco lépe.