Netflix je možné sledovat i v České republice

O oblíbenosti této online aplikace v zahraničí je známo. Avšak i u nás si lze užít službu Netflix a tak si vychutnat veškeré dostupné filmy i seriály. Pro filmové milovníky a nadšence je nepostradatelnou aplikací. Vstupenkou do filmového světa. Popularita Netflixu neustále rapidně stoupá. Může za to do jisté míry i produkce oceněných seriálů z vlastní řady.
 kelímky popcornu
Tato online aplikace lze instalovat a zprovoznit jak ve svém chytrém telefonu či i prostřednictvím počítače, tabletu nebo notebooku. I když má Netflix značnou přízeň od českých fandů a nadšenců, jedná se však zejména o mladší generaci. Neboť nelze očekávat český dabing nebo titulky. Avšak i to není problém, neboť titulky díky nabízenému rozšíření je možno nahrát ručně. Především je třeba zmínit, že samotná nabídka je velmi bohatá.
 
Kvalita ovlivněna způsobem přehrávání
 
Vše se odvíjí od daného používaného zařízení. Jestliže toužíte po rozlišení 4k, tak to je reálné pouze na počítači mající operační program Windows 10. Dále je poté k tomu požadováno připojení 4k k monitoru, jenž musí být podporován HDCP 2.2. Stejně tak nepostradatelný je i procesor Intel Core sedmé generace.
 zapnutý mobil
Co se týče full HD kvality, tak není automatická pro každé zařízení. V aplikaci to bude reálné, jestliže je nastavení účtu správně. V rámci prohlížeče je třeba si dát pozor, neboť nejběžnější tak v HTML5 přehrávači umožní přehrát video v maximálním rozlišení 720p.
 
Tarif rovněž má vliv na kvalitu
 
Aplikace Netflix vám nabízí hned tři možné tarify, které jsou odstupňovány dle dostupné kvality obrazu. Nejlevnější verze tak nabízí jen SD, střední umožní full HD a zcela nejlepší je již výše zmíněná kvalita v podobě 4k. V případě nejlevnějšího tarifu nelze očekávat ani videa ve vyšším rozlišení.
 
Více českých titulků?
 
Jelikož Netflix se neustále vyvíjí a aktuálně i nabírá překladatele, je tak příslibem více titulků v češtině. Přínosem je aktivní platforma umožňující výběr překladatelů, kdy je možno vyplnit dotazník a zvolit jazyky, které dotyčný ovládá. Každý zájemce o práci pro Netflix musí absolvovat pětifázový test.
 
Pro filmové nadšence je možno stažení vybraných filmů do režimu offline. Tak je možno shlédnutí v pozdějším čase. Tato možnost je dostupná jak pro mobilní verze Android a iOS, tak i pro počítače a tablety dosponující Windows 10. Nicméně stažené filmy i seriály mají však omezený časový interval pro režim offline