Nevyhýbejte se chůzi po schodišti, je mimořádně zdravá

Schodiště Kmkidesign.cz je velký dar, možná si neuvědomujete jeho přednosti, zvláště pak tehdy, bydlíte-li v přízemí nebo namísto chůze po schodech jezdíte výtahem. Co vlastně chůze po schodech přináší a čím jsou nám schody prospěšné?

Poskytují psychickou úlevu – jakmile se projdete po schodech do více pater, anebo si několikrát za sebou seběhnete a vyběhnete schody doma, nepotřebujete už žádnou rozcvičku. Váš organizmus nastartuje hormony štěstí – endorfiny a začne lépe fungovat. Ideální je to ráno po probuzení, namísto kávy si vybíhejte schody a pak si dejte raději ovocný džus, co vám dodá energii a živiny, než kofein, který dělá přesný opak, totiž zvyšuje v krvi hladinu stresových hormonů.

ocelové schody

Perfektně procvičují svaly nohou – nohy nesmírně trpí, když je nezatěžujete, potřebují každý den alespoň pěší chůzi, jenže my dnes sedíme u počítače a vozíme si zadek v autě a pěšky toho moc nenachodíme. Napravte to právě na vašem schodišti, ať už je v rodinném domě z přízemí do patra, anebo máte schody v bytovém domě – dejte jim přednost před výtahovou šachtou, je to rozhodně zdravější, a tře klidně i do šestého patra s nákupní taškou – proč ne?!

Zlepšují imunitu, lymfatický systém a krevní oběh – tyto jevy spolu úzce souvisí, jeden bez druhého nemohou fungovat a právě vhodný pohyb je pro jejich funkčnost klíčový. A chůze po schodech je k tomu jako stvořená, využijte tohoto daru pro zkvalitnění a prodloužení života, navíc za chůzi po schodech neplatíte ani groš.

zámecké schodiště

Zdravá chodidla jsou základ pro správné držení těla – a nejen to, udržují ve správné činnosti i vaše vnitřní orgány, s nimiž jsou mimo jiné propojeny i meridiánovými drahami. Chůze po schodišti bosou nohou posiluje svaly chodidel a udržuje ve správné poloze příčnou i podélnou klenbu, takže máte velkou šanci rozloučit se s plochou nohou, která je nejen nezdravá, ale i mimořádně škaredá.