Obklady na zdi interiéru

Obklady nejčastěji používáme v koupelnách, aby se nám nepřenášela vlhkost na stěny a podlahu, ovšem takový kamenný obklad je vhodný do společenských prostor.

Obklady na zdi interiéru

Praktické a hezké

Obkládání dlaždicemi a podobnými prvky má jít dlouhou tradici, protože je to praktické řešení do kuchyně či koupelny. Když by nám třeba na zeď vyprskla mastnota, tak se jí jen tak nezbavíme a barva už nebude bohužel pěkná. Při vaření či koupání bychom se takovému znečištění nevyhnuli, takže z toho důvodu se používají dlaždice, jenž stačí jednou za čas očistit a stále jsou hezké. Samozřejmě motivy se změnily, protože dnes už není moderní mít třeba v kuchyni motiv s kytičkami, ovšem využití je stále stejné.

obklad zdi

Tímto způsobem využití rozhodně nekončí, protože tu máme kamenné obklady na zeď, které si můžete dát klidně do reprezentativních prostorů, protože mají skutečně hezký vzhled a oproti obyčejné barvě je to opravdu změna. Kámen je přírodní materiál s hezkým vzhledem, přičemž na výběr je z mnoha druhů. Vzhledem k jeho odolnosti není problém s použitím v kuchyni. Bude nás stát nějaké finance, ale stojí to za to.

Lepení svépomocí

Na obklady si můžeme pozvat řemeslníka, který se k vše postará, ale bude nás to stát finance. Proto mnoho lidí volí cestu svépomocí, přičemž vše můžeme zvládnout sami, jen je zapotřebí dodržovat správný postup, aby výsledek byl hezký a nebyla každá kachlička v jiné výšce halabala. Nejprve se proto musíme zaměřit na podklad, abychom jej zbavili nečistot. Při větších nerovnostech je zapotřebí jejich srovnání.

kamenná zeď

Následně se můžeme vrhnout na měření, aby nám kachličky hezky vycházeli, a hlavně jsme věděli, kolik jich bude potřeba a jak je nařezat. Řez musí být hladký a hlavně přesný. Následně se můžeme vrhnout na nanášení lepidla, k čemuž se používá zubová stěrka. Vždy musíme kontrolovat, jestli máme vše rovné a spáry mají stejný rozměr. Proto se prodávají různé přípravky, které dáme mezi kachličky a tím zajistíme stejně velkou spáru. Na poprvé je rozhodně dobré dělat tuto práci s někým zkušeným, abychom zbytečné lepení nepokazili.