Podlahy – základovka domova

Při zařizování bytu, domu nebo samotné rekonstrukci vašeho domova, je vždy velkým oříškem poprat se s tím, jak si vybrat a dle jakých požadavků – novou podlahu. Sortiment je vyšší než kdykoliv jindy a o to více je rozhodnutí pro tu „ideální“, těžší a zdlouhavější.

obrazy na schodech

Co vám může výběr usnadnit?

Je to hned několik nepřehlédnutelných skutečností. Zamyslete se nad tím:

•       co vlastně od podlahy očekáváte

•       kolik do ní chcete (nebo můžete) investovat

•       jaký nápor bude den co den prožívat

•       jestli vám přinese účel, díky volbě vhodného odstínu

Páry, které mají děti, nesmí zapomínat ani na tento fakt, který mnohdy rozhoduje o jejich výběru. V naději, že na tmavé podlaze nebudou skvrny vidět, vás však realita vyvede z omylu. Co je mnohem podstatnější, je volba materiálu. Dřevo, vinyl, lesk nebo mat. To vše musíte zvážit nejen dle vašeho vkusu, ale současně i z praktické stránky.

Jestli přemýšlíte nad dlažbou, nutno podotknout, že má i své „mouchy“. V zimě studí, je náročnější na údržbu skrze spáry, ve kterých se nečistoty usazují nejvíce a při nedopatření, jakým je pád těžšího předmětu, se vám můžou snadno nalomit.
obrazy na schodech

O kvalitě rozhoduje síla

Ať už máte v plánu pořídit si jakýkoliv typ podlahy, myslete především na tu nejdůležitější věc, kterou není cena, ale tloušťka. Čím silnější bude, tím bude pochopitelně odolnější a měla by vydržet větší tlak a nápor. Rovněž platí, že vám poskytne i větší pocit tepla.

V případě, že vlastníte byt nebo dům, který disponuje podlahovým vytápěním, výběr se vám značně zmenší. Ne všechny typy jsou vhodné pro nepřetržitý příval tepla. O tom vám samozřejmě řeknou více ve specializované prodejně.

•       Vždy je totiž nejlepší, pokud neuspěcháte váš výběr pouze na tom, že se vám něco líbí, ale předem se o tom poradíte s odborníkem, který tomu rozumí. V takovém případě se vám určitě nestane, že budete vašeho rozhodnutí někdy litovat.