Unikněte z každodenní reality

Trendem poslední doby a často vyhledávanou zábavou stále zůstávají takzvané únikové hry. Ve většině případů se jedná o vyřešení série různých úkolů, zatímco co vám v zamčené místnosti běží časový limit. Cíl je jasný – stihnout vše rozklíčovat a dostat se ven. Tematické ladění je velice různorodé, často se setkáte s motivy různých dobrodružných či hororových filmů a počítačových her, jako je například útěk z laboratoře šíleného vědce, vězení, psychiatrické léčebny, středověké kobky nebo rovnou jiné planety. Interiéry bývají do detailu propracované, využívají nejrůznější technické „vychytávky” a může záležet i na těch nejmenších drobnostech, proto je třeba být pozorný a brát v potaz opravdu vše.
stroj času
Pokud jste takovou aktivitu ještě nezkoušeli, ale máte rádi napětí, hádanky, logické či kreativní úkoly a nebojíte se tmy, pak nemusíte vůbec váhat. Najděte si k sobě alespoň jednoho podobně založeného parťáka (nebo rovnou celý tým) a přihlaste se třeba na únikovou hru Hradec Králové. Dostanete 60 minut na to, abyste se zapsali do žebříčku úspěšných utečenců, anebo… Anebo to vyjde příště, alespoň už budete vědět, jak na to.

Jste solitér nebo týmový hráč?

Možná budete překvapeni, jaké nečekané vlastnosti a talenty v sobě vlastně máte. Při hledání tajných průchodů a skrytých indicií se může hodit takřka cokoli, takže předem nikdy nevíte, na co se připravit. Vyplatí se sestavit tým hráčů, kteří se vyznají v různých oborech, ale vzájemně se budou doplňovat. Spolupráce je zde důležitá, protože jak již bylo řečeno, čas běží a dobře rozdělené úkoly jsou tedy mnohdy zásadní. Ale i když se vám zdá, že už jste v koncích a nevíte jak dál, nezoufejte. Organizátoři mají pro takové případy připravené různé nápovědy, které nenásilným způsobem umístí do děje a posunou tak hráče dál.
ruka nad schodištěm
Pokud si i přesto nejste jistí, že šifry a hlavolamy jsou pro vás tou správnou zábavou, je tu ještě jedna pozitivní zpráva. Darujte únikovou hru někomu, kdo si ji užije, a budete možná ještě spokojenější, než kdybyste se z tmavého sklepení dostali ven sami.