Vestavěné skříně – elegantní a praktické řešení úložného prostoru

Využijte nevzhledných rohů a koutů

V některých domech a bytech se vyskytují různá zákoutí, která nejsou zrovna vzhledově zajímavá, a která bychom nejraději něčím zakryli nebo alespoň doplnili dekorativními předměty. Zkrátka na nás působí rušivě a mnohdy si ani nedovedeme rozumově vysvětlit, proč tomu tak je. Můžete to pozorovat např. v situaci, kdy rozmístíte v prostoru nábytek, a záhy zjistíte, že vám toto řešení zrovna nesedne.

moderní byt

Někdo to vyřeší komunikací s bytovým architektem, jiný to zkouší na vlastní pěst, ale jsou i další způsoby, jak si poradit. Jedním z nich je i vestavěná skříň. Svůj název odvozuje od způsobu realizace, kdy se stává součástí prostředí, jako by tam patřila již odnepaměti.

Vestavěné skříně Stěn skříně si mnoho lidí volí tak, aby pokryly celou délku stěny, ovšem jde to i jinak. Mohou uzavřít zakulacené rohy, zešikmení, křivé zdi, prostory pod schodištěm, půdní vestavby, sklepní prostory. Mohou vyřešit uspořádání kuchyní, mohou být součástí vstupního vestibulu a bytové předsíně, mohou vytvořit příjemnou atmosféru v dětském pokoji a být součástí i domácí dílny nebo garáže. V každém řešení se uplatní jejich výjimečné vlastnosti:

vestavba v ložnici

Posuvný dveřní systém – na něm staví tyto výrobky svou slávu již dlouho a můžeme-li vám v něčem poradit, dejte mu šanci a přednost před křídlovými dveřmi. Posuvný systém vám ušetří prostor, usnadní přístup k uloženým věcem a nebude zdrojem technických potíží, které nastávají v souvislosti s uvolněnými panty a se zkříženými či nedoléhajícími dveřmi.

Koncipujte posuvné dveře jako bytový doplněk – výhodou laminovaných posuvných dveří je velmi široké spektrum nabídky různých vzhledových variant. Můžete je snadno doplnit zrcadly, fototapetou, využít pastelových barev a barevných přechodů, které celou místnost pozvednou na vyšší úroveň. Když je vhodně doplníte pokojovými rostlinami, můžete být překvapeni, jaké možnosti toto nábytkové řešení ve skutečnosti umožňuje.