Za krásnými výhledy s vozem z autopůjčovny v Praze

Pronájem vozu z půjčovny aut v Praze Autopůjčovna Milan přináší netušené možnosti každému, kdo dá raději přednost životu bez starostí, a spokojí se s využíváním vozidla pouze pro občasné soukromé účely. Kdo cestuje do zaměstnání městskou hromadnou dopravou a nakupuje většinu potravin a spotřebního zboží přes e-shopy, může záhy zjistit, že nemá smysl vůz vlastnit, a že pro jízdu na dovolenou nebo víkendové akce je výhodnější pronájem.

České středohoří

Vlastnictví vozidla je totiž úzce spjato s administrativními záležitostmi a hlavně poplatky, které život každému vlastníku či provozovateli vozidla komplikují a ztěžují život. Je velice snadné sednout si ke stolu a začít sepisovat na papír vše, co musíte uhradit, abyste vůbec mohli vyjet do ulic. Povinné ručení, STK, dálniční známka, parkování, pneumatiky, výměna oleje, chladicí, brzdová a ostřikovací kapalina – to vše jsou jen základní položky, bez nichž nelze vozidlo provozovat, a k nim ještě připočítejte občasné servisní zásahy a náhradní díly.

Divoká Šárka

Kdo se od tohoto naopak oprostí, může si užít výletů s pronajatým vozem naprosto bezstarostně, resp. jedinou starostí je vrátit vůz včas, s plnou nádrží paliva a v původním technickém stavu.

Vyhlídková místa v okolí Prahy

Praha sice neleží přímo v horách, kde jsou k dispozici přirozené výhledy do krajiny z vrcholových partií mnoha kopců, ale přece jen tu naleznete některá zajímavá vyhlídková místa:

Přírodní památka Pazderna – několik vyvýšenin v okolí vesničky Pazderna, nedaleko Tuchoměřic, skýtá velmi zajímavé pohledy na České středohoří, je to v podstatě celá oblast mezi Tuchoměřicemi, Lichocevsí a Pazdernou.

Vyhlídka Stříbrník – krásné vyhlídkové místo se nachází mezi Úholičkami a Žalovem u Roztok u Prahy, je odtud zajímavý pohled na řeku Vltavu.

Horoměřice – vyhlídka Kozí hřbety – pojedete-li z Horoměřic směrem k Suchdolu, zastavte se na této vyhlídce, odkud je opravdu nádherný pohled na předměstí Prahy a okolní krajinu.

Reinerova vyhlídka – v pražské městské části Řepy, na křižovatce silnic Slánská a Karlovarská, se nachází objekt obchodního domu Hornbach, a na konci Reinerovy ulice pod parkovištěm se můžete pokochat pohledem na panorama Řep z Reinerovy vyhlídky. Stojí to za to.