Aby skákání stále přinášelo jen radost

Skákání na trampolíně přináší několik pozitiv. Každý, kdo to někdy vyzkoušel, vám potvrdí, že je to úžasný pocit svobody. Kromě toho se na ní také úžasně hubne. Ať už tento zábavný i tělocvičný prvek pořídíte dětem nebo sami sobě, je zapotřebí jej neustále kontrolovat, jestli nedošlo k nějakému poškození.

zahradní trampolína

  • Každý výrobce totiž varuje, že skákání na porouchané trampolíně je zdraví nebezpečné.

Jestliže už se stalo, že se nějaký díl rozhodl své místo opustit, není potřeba zoufat. Stačí ho jednoduše vyměnit. Proto je zapotřebí nakupovat vždy u výrobce, u kterého máte jistotu, že bude mít i za nějaký čas dostatek náhradních dílů https://www.goodjump.cz/nahradni-dily-na-trampoliny právě na ten váš typ stále k dispozici. Je také potřeba mít na paměti, že všechny součásti se vybírají přesně podle rozměrů. Některé by sice seděly, ale u některých by to byl opravdový problém. K těm patří například skákací plocha nebo ochranný kryt na pružin..

Životnost se prodlouží vhodným uskladněním

Jestliže jste tímto cvičebním nářadím udělali radost svým dětem, jistě jste jim k ní přikoupili i ochrannou síť.

  • Rozdováděné děti by se mohly snadno špatně odrazit a dostat se mimo doskočiště.
  • Což by vedlo k úrazu.

skákání

Tato síť nesmí mít žádná protržená místa. Při náporu těla by došlo k většímu protržení a vaše dítě nemá už co zachytit. Stejně nezbytná je i kontrola pružin. Pokud by neplnily svou funkci, mohou se snadno vyvléknout a skákající skončí i s doskočištěm na tvrdé zemi. Zabránit únavě některých částí při častém užívání asi nelze. Správným uskladněním v době, kdy se tento sport provozovat nedá, ale můžete životnost své trampolíny prodloužit. Za deště je možné ji přikrýt ochrannou plachtou a na zimu se doporučuje ji raději uklidit do sklepa či garáže. Je dobré, pokud místnost na uskladnění není vlhká, ale dobře větraná.