Borovansko, krajina lesů, luk, rybníků a Žižkova rodiště

Jste-li vášnivým milovníkem cyklistiky a rádi byste na svých toulkách shlédli řadu zajímavých míst, pokud možno každý den na jiné téma, vydejte se do Jižních Čech.
Pro někoho, kdo tuto krajinu teprve objevuje, je poněkud obtížné zvolit optimální výchozí bod. Kde se zkrátka ubytovat, aby byly výlety na kolech jednodenní, s možností návratu, a aby byla okolní krajina dostatečně zajímavá na hvězdicovitě směřovaných cyklotrasách.
zámecký rybník

Borovany – výchozí bod pro cyklistiku

Neveliké městečko se nachází přímo v srdci nejkrásnější jihočeské krajiny. Borovany jsou ideálním počátečním bodem pro cyklistiku po regionu Třeboňska, Českokrumlovska, Jindřichohradecka, Novohradska a Českobudějovicka. Jejich poloha je nesmírně výhodná, neboť tudy prochází železniční trať, je odtud velmi dobré silniční spojení a napojíte se snadno na kteroukoli cyklotrasu v tomto regionu.
špinavý rybník
Obrovskou výhodu lze spatřit právě v oné rozmanitosti.  V pondělí se rozhodnete podniknout cestu, řekněme, do Třeboně, zamíříte k osadě Stříbřec, ke Stráži nad Nežárkou a přes Lomnici nad Lužnicí se pohodlně vrátíte zpět. V úterý můžete realizovat výpravu za poznáním Novohradských hor. Ve středu na vás čeká zcela jiný reliéf terénu u vodní nádrže Římov a okolí řeky Malše.
Ve čtvrtek se vydáte do Českého Krumlova přes Křemži, Třísov, Dívčí Kámen a zpět přes Trhové Sviny. V pátek si můžete odpočinout v Českých Budějovicích v některé z čajoven, kaváren, restaurací a cukráren, vyšplháte na Černou věž, prohlédnete si soutok Malše s Vltavou. V sobotu lze vycestovat do Suchdola nad Lužnicí, završit hezký den koupáním v pískovnách Tušť, prozkoumáte meandry horní Lužnice a budete okouzleni z dalekých rozhledů Třeboňské pánve. Neděli můžete zasvětit výletu do Jindřichova Hradce přes Novosedly nad Nežárkou nebo Lásenici, odložit tu na půl dne kola a vydat se úzkorozchodnou železniční tratí do Nové Bystřice napříč Českou Kanadou.