CESTA LETADLEM S MALÝMI DĚTMI? ANO!

Cestování s dětmi může být občas složité a určitě to nebude taková dovolená na kterou jste zvyklí. Lepší, než desetihodinová cesta autem do Chorvatska je určitě let letadlem. Pro dítě to určitě bude úžasný zážitek. Možná se můžete bát, že to Vaše dítě nezvládne, že bude celou cestu brečet a v letadle se mu vůbec nebude líbit a budou ho bolet uši. Ano, i to je možné, ale ukážeme si pár rad, jak na to, aby se Vám cesta letadlem líbila oběma.
velké letadlo
1.       Noční lety
Pokud máte možnost výběru doby letu, určitě neváhejte a zaberte si ten noční. Dítě je naprogramované na noční spánek a je tedy pravděpodobné, že bude unavené a celý let prospí. Může být trochu obtížnější ho uspat, protože je to pro něj všechno nové a chtělo by vše prozkoumat, ale když usne, máte vyhráno.
2.       Délka letu
První let Vašeho dítěte by měl být co nejkratší, ideálně dvě hodiny. Čím je dítě starší, tím delší let zvládne, ale určitě neberte dvouleté dítě na let do Ameriky. Musíte ho také adaptovat na létání už odmala, aby se nebálo a později zvládnete i tu Ameriku.
3.       Dětské koutky
Toto trochu souvisí s tím spaním v letadle. Každý musí čekat minimálně hodinu po odbavení v prostoru brány a okolí. Zeptejte se personálu, zdali se tam nenachází nějaký dětský koutek nebo herna. Na většině letišť ano a pokud i na tom Vašem, určitě tam dítě vezměte. Vyblbne se a pohraje si, poté bude více unavené a v klidu.
4.       Odbavení
Na pražském letišti mají děti do dvou let okamžité odbavení, nemusíte tedy čekat hodinovou frontu. Na ostatních letištích to může fungovat také, podívejte se na oficiální stránky letiště. Možná Vám bude nepříjemné jít přímo dopředu, protože lidé Vás budou sledovat, ale pamatujte si, že je to Vaše právo.
dětský koutek
5.       Jídlo
Dítěti vezměte na palubu jeho oblíbené jídlo, piškoty nebo sušenky a samozřejmě vodu. Nejlepší je mít vše v originálních obalech, na dětskou výživu se ani nevztahují stejná pravidla jako pro ostatní věci na palubě.
Rozhodně se nebojte a cestu letadlem vyzkoušejte!