Co si s sebou zabalit na túru

Dlouhé cesty a různé túry jsou v posledních letech čím dál tím oblíbenější. Určitě za to může i dostupnost cestování. Nikdy v minulosti nebylo tak snadné si koupit letenku a během pár hodin se ocitnout úplně v jiné zemi nebo dokonce i na jiném kontinentu. S dnešními vyhledávači letenek a cestovních spojů se můžete za poměrně dobré ceny podívat kamkoliv po světě.

cestování

Čím dál tím více lidí cestuje na vlastní pěst a přestávají využívat služeb cestovních společností. Znamená to jen o trochu starostí navíc, ale zase ušetříte spoustu peněz. Cestovní společnosti si účtují docela velké částky za to, že vám seženou letenku, ubytování a zařídí cestovní pojištění. V současné době si ale všechny tyto věci můžete snadno zařídit z pohodlí domova díky vašemu počítači nebo i chytrému telefonu. Když se rozhodnete, že nechcete jet na tu klasickou dovolenou jen s povalováním na pláži, tak vás toho zařizování čeká o něco více. Především je důležité promyslet, kudy půjdete, co si s sebou zabalíte a kde budete přespávat.

sportovní kraťasy

Pojďme tedy od začátku. Nejdříve si vyberte trasu, kterou chystáte jít, zjistěte si jaký je zde terén a také se podívejte na předpověď počasí. Podívejte se na dostupnost letenek do vaší vysněné destinace a letenky kupte s co největším předstihem. Pravděpodobně s sebou budete mít velkou krosnu, takže určitě k letence přikupte i větší odbavené zavazadlo. Není to sice levné, ale když ho zaplatíte již při objednávce letenky vyjde to o hodně ? lépe než až na letišti.

S sebou si vezměte jen opravdu to nejnutnější. Myslete na to, že všechno ponesete s sebou na zádech. Nebojte se zainvestovat do lehčího spacáku a stanu, většinou to bývají ty největší položky v batohu. Také přemýšlejte nad kvalitním sportovním oblečením. Zejména je vhodné vlněné termo prádlo, které vás udrží v teple a zároveň bude dobře odvádět pot. Doporučujeme vyzkoušet devold expedition Jedná se o oblečení od norské firmy s dlouhodobou praxí.