Hebčí než kůže


Pravda je, že jsem si ji pořídila teprve nedávno. A hned jsem se ptala manžela, jak jsme bez ní mohli tak dlouho existovat. Tak mohli, proč by ne. Ale je to tak příjemný luxus, že je škoda si ho nedopřát, pokud můžete. Doteď jsme cestovali hlavně autobusem, letadlem nebo na kole, v zavazadlech nebylo přebytečné místo a ani na válení se na pláži nebylo extra moc času. Také tomu nijak zvlášť neholdujeme. Ale přišly malé děti a situace se změnila. Člověk začíná cestovat více autem, místa pro zavazadla je dost a dvě tři velké osušky se vždycky vejdou. Také u vody se stráví více času než dřív.
pozdravy z dovolené.jpg

K čemu osuška?

Cestujete-li na vlastní pěst, hodí se vám jako podložka na lehátko, abyste neleželi na pláži na tvrdém a také se chránili před nechtěnými infekcemi. Můžete si ji položit i na deku, abyste ji nepromáčeli, když vylezete z vody.  Stejně dobře vás ochrání i před sluncem nebo před větrem, když bude chvíli chladněji. Případně se do ní můžete zahalit, pokud nechcete vystavovat své tělo ostatním rekreantům na odiv nebo se chcete převléknout z mokrých plavek do suchého a naopak.
Osušek najdete v obchodech a na internetu obrovské množství. V každém letním středisku také nějaké prodávají. S obrázky nebo bez, pestré nebo jednobarevné a z různých materiálů.
osuška na kamenech.jpg

Co by vás mělo zajímat?

·         Rozměr
Ideálně velká osuška musí mít nejméně 100x150cm, lépe více. Záleží také na výšce a robustnosti vaší postavy, podle toho si můžete vhodnou velikost vybrat.
·         Tvar
Na trhu najdete nejčastěji obdélníkové tvary, ale také čtvercové nebo kulaté. Rozmyslete si, co vám více vyhovuje
·         Savost
Jeden z hlavních aspektů. Měla by v každém případě dobře sát a rychle schnout.
·         Gramáž
Určuje kvalitu materiálu a vlastně i to, jak dlouho vám vydrží. Čím větší gramáž, tím lepší.
·         Hebkost
Musí být příjemná na dotek, máte-li na ní ležet nebo se do ní zavinout. Většinou se při praní nedoporučuje používat aviváž.