Sex bez vztahu a vztah bez sexu, jak to s nimi je?


Dnešní vztahy jsou na jiné úrovni, než tomu tak bylo v jeho počátcích. Reální pohled na život a na vztahy, mnoho převážně mladších lidí přivádí na myšlenku, nebýt svázaní a užívat si života bez omezení. Taktéž jak partneři ve vztahu neberou často postoj k jejich vztahu vážně, a tak prožívá čím dál více lidí jeden rozchod za druhým.
polibek pod stromem.jpg


Bez závazků, ale s potřebou mít sex


Generace dnešních mladých lidí má jasno v tom, že závazek, jakým je vztah, je pro ně příliš velká zodpovědnost. A tak se raději přiklání k možnosti užívat si sexuálního života jen tak, bez následků toho, že by to mohlo někam směřovat. Tento výběr života stráveného v mládí, má i nemá svá pozitiva. Zohlednit by se to dalo jako kladná záležitost v tom případě, že zkoušíte nové věci a hledáte vhodného partnera (i když přes postel), který by vás okouzlil natolik, že mu podlehnete.
Za negativní lze však pokládat to, že střídání partnerů neimponuje nikomu, kdo hledá vážný vztah, co se vám do budoucna samozřejmě může šeredně vymstít.
muž se ženou na zádech.jpg


Vztah, ve kterém už po sexu není ani zmínka


Bohužel každý vztah může dospět do stádia, kdy se jeho stereotyp přesune na první příčky a tím začne upadat. Nuda, nezáživnost, a pořád ty samé aktivity a polohy při sexu můžou docílit toho, že váš vztah dosáhne úrovně bližšího kamarádství. V takovém případě se vám může stát, že se dřív nebo později jeden z partnerů začne rozhlížet někde jinde, a pokud najde to, co hledá, půjdete od sebe.
Myslete na to, že na vztahu musíte pracovat, a to nejen prvních pár let, ale celý život.Společné soužití, plánování společné budoucnosti a rodiny, to je vše, co by vás nemělo dostat do stádia toho, že si nebudete mít co říct. Základem spokojeného (nikoli dokonalého) vztahu je naslouchání, tolerance a kompromisy. Pokud se budete ze všech sil snažit o to, aby to fungovalo, fungovat to skutečně bude!
pár pod peřinou.jpg

Je skutečně pozoruhodné, jak se sex a vztahy dokonale doplňují a navzájem potřebují. Nejde přece o to, abyste spolu spali jen proto, abyste si odškrtli v kalendáři den, že jste tuto disciplínu absolvovali, ale o to, že intimita a erotika do vztahu přirozeně patří a věřte, že pokud budete chtít, můžete mít nejen báječný sex, ale i báječný sex v pohodovém a pevném vztahu.