Jak efektivně ubrat na váze?

Ne všichni samozřejmě mohou být štíhlí jako proutí. Hodně lidí podědilo geny, jejichž vlivem prostě nikdy nebudou vypadat jako modelové a modelky. To však neznamená, že musí být za všech okolností tlustí. Robustní postava nerovná se organismus plný tuku. Nicméně právě takovýchto jedinců je u nás více než dost. Horší navíc je, že i mladší generace mají problémy s nadváhou, případně se do nich už také pouští obezita. To je samozřejmě problém, jelikož obezita může znamenat celou řadu zdravotních komplikací, a to jak fyzických, tak i duševních.

Asijské jídlo

Jak již bylo zmíněno výše, ne každý, kdo na to vypadá, má opravdu nadváhu. Proto není dobré se vždy řídit pouze hmotností, ale spíše si alespoň jednou za čas spočítat své BMI. Jedná se hodnotu, jež je daleko přesnější, jelikož obsahuje daleko více údajů než jen hmotnost.

Avokádo

Co s nadváhou?

Pokud už někomu vyjde, že má velkou nadváhu, případně obezitu, nezbývá nic jiného než se dát do hubnutí. Ale jak na to? Inu, jednoduché to není, avšak principiálně se rozhodně nejedná o nic složitého. Víceméně je nezbytné změnit svůj dosavadní jídelníček. Hlavně je potřeba zanevřít nad tučnými a sladkými jídly. Na druhou stranu je dobré jíst více zeleniny, potažmo ovoce. Ani maso není potřeba vynechávat, mělo by se však jednat vesměs o drůbež, respektive ryby. Velmi dobré jsou rovněž luštěniny, které obsahují spoustu prospěšných látek a zároveň dokáží zasytit.

Odborníci

Když se ani po radikální změně ve stravování žádný pozitivní efekt nedostaví, je asi nejlepším řešením navštívit ordinaci blízkého dietologa. Ten nastaví pacientovi režim tak, aby přímo vyhovoval jeho potřebám a obvykle se efekt nakonec dostaví. Ne každý však má čas k takové návštěvě. V tom případě je možné využít některou z online profesionálních poraden, které nabízejí pomoc lidem s nadváhou a obezitou. Tyto poradny však nenahrazují klasické vyšetření v ordinaci.