K čemu vám bude dobrý zapuštěný bazén

Bylo by asi naprosto zbytečné rozepisovat se o tom, že bazény slouží pro koupání, případně pro nácvik potápění s přístroji či pro skoky do vody. Se zahradními bazény to však bývá zajímavější. Stačí být více nápadití a hned máte zdroj zábavy pro mnoho dalších činností.

Cvičební gymnastika – bazény jsou vhodným prostředím i pro rekonvalescenci po úrazech a onemocněních, vodní prostředí tlumí fyzikální působení zemské gravitace a my to vnímáme jako jisté odlehčení. Ve vodě se organismus lépe regeneruje, protože se tu urychluje působnost lymfatického a imunitního systému.

Děti – dospělí poměrně brzy ztrácí dětskou intuici a propadají se do mnohdy ne zrovna pozitivně laděných společenských konvencí a zvyklostí. Přestáváme si hrát a vnímat svět svým citem, a to není dobře. Inspirujte se dětmi a sledujte je, jak jsou ve vodě spontánní. Napodobit je není projev dětinskosti, ale spíše pravého lidství.

zapuštěný bazén

Deprese – kontakt s vodou bývá skvělým léčebným mechanismem proti depresím a podobným psychickým onemocněním. Nenechte se jimi převálcovat a nepřehánějte to se syntetickými antidepresivy – doplňujte do organismu pravidelně hořčík a běžte se uvolnit do zapuštěného bazénu Bazény Gluc. Mimochodem, hořčík lze také doplnit do těla Epsomskou solí do koupele, a tu můžete buď vsypat do bazénu, anebo alespoň do napuštěné koupelnové vany.

voda v bazénu

Oslavy – také vám připadá oslava narozenin v interiéru jako děsná otrava? Sedět u konferenčního stolu a cpát se zákusky? Naplánujte oslavu raději venku, pod širým nebem. Vezměte si ven badminton, volejbalový míč, házecí disk a šipky a oslavu vylepšete i pobytem v bazénu. V plavkách jsou lidé více otevření, protože odhodí konvenční zvyklosti a hlavně stylové oblečení, v němž si mohou připadat snobští. Nachystejte si k bazénu občerstvení, protože tam chutná mnohem víc, než v obýváku, a můžete si tu zahrát i některé vhodné hry.