Kam za teplem v Česku? Na jižní Moravu!

Pokud se vydáte na jižní Moravu, můžete se vydat do malebných vinařských vesniček nebo pokud jste milovníci městského ruchu, nabízí se vám k návštěvě metropole v samém srdci Moravy – Brno, ve kterém najdete mnoho krásných a neobvyklých míst, na Náměstí svobody si z místního „orloje“ můžete odnést na památku skleněnou kuličku (pokud tedy budete mít štěstí) nebo se můžete vyšplhat až k městskému hradu Špilberk a kochat se pohledem na celé město a dál.

bílé hrozny
Dále si zde nesmíte nechat ujít prohlídku legendární funkcionalistické vily Tugendhat z roku 1929 – 1930, která je zapsána jako památka UNESCO. Také si zde skvěle pochutnáte, je zde nespočet vyhlášených restaurací, od české klasiky až po středomořské nebo veganské a jiné bistra. Opakem Brna je venkov a nádherná krajina, pokud jste milovníci přírody, můžete se vydat na procházku po Moravském krasu, ve kterém můžete prozkoumat asi tisícovku jeskyní a shlédnout do nejznámější propasti Macocha. Kromě Moravského krasu se můžete vydat i za jinými přírodními a kulturními krásami. Pokochat se památkou a krásnou přírodou se můžete v obrovském a nejrozsáhlejším parku na světě, a to v Lednicko-valtickém areálu, kde najdete nejhezčí zámek na Moravě a možná i v celém Česku. Kromě zámků Lednice a Valtice zde najdete i mnoho jiných krásných staveb, jako například kapli, Apollonův chrám, Minaret nebo lovecký letohrádek, který je postaven do tvaru vítězného oblouku.
slunce za vinicí
Také se můžete vydat na pouť za skvělým vínem na Znojemsko a Mikulovsko a při cestě navštívit i Národní park Podyjí. Nebo můžete ještě více na jih za vyhlášeným folklorem na Slovácko, kde můžete nahlédnout do Skanzenu jihovýchodní Moravy ve Strážnici, celou tuto část opět provází stopa vinařských stezek a vinných sklípků kolem Bzence, opět vyhlášené vinařské oblasti. Pokud jste milovníci dějinných bitev, vaší pozornosti by nemělo uniknout bojiště u Slavkova u Brna, na kterém se udála tzv. bitva Tří císařů. Které se účastnil i francouzský císař Napoleon.