Posilte váš spánkový režim


Trápí vás pocit vyčerpání a skutečnost, že se nemůžete pořádně vyspat a odpočinout si v době, kdy to vaše tělo nejvíce potřebuje? Potom trpíte na problémy s nespavostí, které musíte začít řešit, abyste byli schopní normálně fungovat během dne a mít sílu potřebnou k tomu, poprat se se vším, co na vás v jeho průběhu čeká.

Přírodní cesta ke spánku

Posílit váš spánkový režim můžete i přírodní formou, kdy si pomůžete řadou bylinek, které jsou pro dobré spaní ideální. Mateří douška nebo heřmánek, jsou uklidňující bylinky, které pomáhají organismus uklidnit a hodit do režimu únavy. Dopřát si jich můžete těsně před spaním, kdy jejich účinky necháte působit v průběhu noci.

Další cestou je vyzkoušet éterické oleje nebo vůně, které přináší pocit pohody a pokojného dýchání. Můžete vyzkoušet eukalyptus, mátu nebo levanduli, která je svými účinky nejvíce nápomocná a osvědčená.

Cesta, která vede k osvobození od všech povinností a myšlenek v hlavě, které vám možná nedají spát, je i meditace. Díky pravidelnému cvičením a uvolnění mysle, vám může být tato technika přínosem v případě, že se vám v noci nedaří usnout a celkově spát.
relax v levandulích

Medicína, po které můžete sáhnout

Jestli jsou vaše potíže se spánkem dlouhodobé a žádné přírodní prostředky na vás nezabírají, měli byste navštívit vašeho obvodního lékaře. Ten vám může předepsat nebo doporučit nějaké léky, které váš problém minimalizují. V jiném případě váš pošle za specialistou, který přesně odhadne závažnost vašeho problému.

Jestli nemáte chuť navštívit lékaře, můžete pro začátek zkusit hledat nějaké alternativy v lékárně, které jsou volně prodejné bez lékařského předpisu. Na trhu je řada vitamínů nebo nápojů, které pomáhají ke klidnému spánku a udržet vaši mysl v průběhu noci odpočatou bez toho, abyste se každou chvíli budili.
kostkovaná postel

Popřemýšlejte, jestli vám nepomůže i atmosféra, kterou si navodíte před spaním. Vyzkoušejte i nějaký druh hudby nebo melodie, která bude působit relaxačně a uspí vás. To stejné platí i o osvětlení, které mnohdy pomůže k tomu, cítit se v posteli dobře a připravení na spánek.

Neméně podstatné je i to, na čem spíte. Správná volba matrace, která je pevná, pohodlná a tvarovatelná, by měla být pro vás prvořadá volba, nezapomínejte na to!