Za kulturou v létě

Léto nabízí nepřeberné množství možností, jak trávit volný čas. Využijte proto dovolené, prázdnin nebo třeba jen víkendu a podívejte se, co za zážitky Vás může potkat.
jubilejní sloupce
Klasikou jsou letní kina, kde můžeme strávit s přáteli příjemné večery a podívat se na filmové novinky, nebo oblíbené trháky. Letní kina pořádá každé větší město i vesnice, ve městech jako je Brno či Praha jich najdete nespočet a můžete si tak vybrat z opravdu velkého množství filmů i prostředí, kde Vám bude nejlépe.
Některá města pořádají v letních měsících i divadelní představení, která jsou hraná pod širým nebem. Za takovým neobvyklým zážitkem se vypravte například do Brna, kde jsou každým rokem pořádány Shakespearovské slavnosti, nyní nově umístěné na Biskupském dvoře.
Pokud jste milovníkem historie, využijete také netradiční nabídky prohlídek hradů. Například hrad Buchlov pořádá každým rokem několik nočních prohlídek a vyprávěním pověstí. Před hradem můžete vidět i tanečníky s ohněm. Takové prohlídky jsou ideální pro děti, pro které jsou silným zážitkem. Pokud máte pro strach uděláno, neváhejte!
Léto je také ideální na objevování krásných zákoutí, která nám naše země nabízí. Zkuste například navštívit některé botanické zahrady nebo parky ve Vašem městě. Můžete navštívit ty klasické městské a uspořádat si tam třeba piknik s přáteli. Nebo zavítejte do zahrad přiléhajících k hradům a zámkům a obdivujte naše památky z trochu jiného úhlu. Zahrady jsou totiž součástí historického bohatství, ovšem často na ně zapomínáme. Navštivte třeba zámeckou zahradu v Kroměříži. Můžete tam navštívit květinovou zahradu a projít se mezi okrasnými keři. Oblíbenou atrakcí jsou volně procházející se pávi, kteří čas od času ztratí nějaké to ocasové péro a vy si tak můžete odnést z parku hezkou vzpomínku.
účastnící koncertu
K létu neodmyslitelné patří i letní hudební festivaly, zkuste se porozhlédnou po okolí a třeba objevíte kromě těch nejznámějších i nějaké lokální, které Vás překvapí.