Hubněte s Matcha čajem!

Co je to Matcha čaj?
Jedná se o zelený čaj, který je znám již přes 800 let. Užívali ho především buddhisti a samurajové, až před pár lety se rozšířil do celé Evropy.
Matcha čaj je až 10 x silnější než klasické zelené čaje, protože jeho výroba vychází pouze z rozdrcení zelených lístků na prášek. Už nedochází k žádnému přidání umělých barviv nebo konzervantů, a tak nedochází ke snížení jeho síly a účinků.

zelený čaj

Blahodárné účinky
Matcha čaj obsahuje mnoho blahodárných látek jako je theofylin, který způsobuje postupné uvolňování energie. L-theanin ovlivňující chuť čaje a zároveň redukuje stres. A v neposlední řadě obsahuje větší množství chlorofylu, jenž má antibakteriální účinky.

koktejl

Rozdíly s kávou
V žádném případě nemají stejný způsob dodání energie, jak si spousta lidí myslí. Káva obsahuje silný stimulant kofein, který způsobuje dodání energie do těla nárazově na krátkou dobu. Zatímco theofylin, jenž je obsažen v čaji, uvolňuje energii postupně. Energetické povzbuzení trvá až šest hodin, což je o dost déle než nabízí pití kávy.

Přírodní cesta ke krásné postavě
Pravidelné užívání čaje Matcha podporuje rovnoměrné rozložení energie a tím zrychluje až o 40 % Váš metabolismus. To vede ke zvýšenému spalování kalorií.  
Užívání této odrůdy zeleného čaje nemá žádné negativní účinky na krevní tlak na rozdíl od chemických doplňků stravy, které jsou na podporu hubnutí.  
Jediné, na co si musíte dávat pozor při užívání Matcha čaje je na předávkování. To hrozí, pokud budete pít zelený čaj velmi často. Maximální dávka je šest šálků za den, optimální dva až tři šálky za den.

dieta

Nemusíte ho pouze pít!
Zelený čaj nemusíte konzumovat pouze v podobě teplého čaje. Je mnoho způsobů, jak Matchu zpracovat. Mezi klasickou úpravu patří právě teplé i studené nápoje, ale to není vše! Připravit můžete různé kokteily, shaky, čokolády, a dokonce i zmrzlinu.