3 tipy, díky kterým pracující matky získají zpět svůj volný čas

Jako matka zastáváte mnoho různých rolí. Chodíte do práce, staráte se o svého partnera, domácnost, rodinu, děti a ve vzácných případech vám možná zbude čas na vaše záliby. Z průzkumů vyplývá, že ženy často čas, který tráví jen samy se sebou nebo se svým životním partnerem, upozaďují. Jenže právě volný čas a čas s partnerem je klíčovým pro dobíjení vlastních baterek.
četba ve vaně
Člověk ke svému radostnému životu potřebuje čas, který stráví se svými koníčky. Ženy, které toto tvrzení nerespektují, se budou dlouhodobě cítit více vyčerpané. Není nic špatného na tom, když se jednou týdně naložíte do vany, vezmete si svou oblíbenou knihu a všechny své povinnosti hodíte za hlavu a budete jen odpočívat, je to vlastně žádoucí.
Jak už bylo řečeno výše, partner by rovněž neměl být zanedbáván. V mnoha rodinách partneři běhají jako dva křečci, každý ve svém kolečku, vykonává své povinnosti, na společný běh životem už jim nezbývá energie. Naplánujte si to tedy tak, že si jedenkrát týdně vyjdete ven bez dětí nebo jednou za rok odjeďte někam na dovolenou jen sami dva.
retro kuchařka
1.       Delegujte odpovědnost
Většina matek se bojí ponechat zodpovědnost za děti na partnerovi, protože mají pocit, že to nikdo kromě nich nemůže zvládat tak dobře jako ony. Zaúkolujte partnera a zjistíte, že jste měla obavy zbytečně. Děti si užijí tatínka a vy si zas vypijete kávu v klidu a popovídáte si s kamarádkami.
2.       Neodmítejte pomoc
Ženám je mnohdy zatěžko přijímat cizí pomoc nebo si o ní dokonce říct. Pokud vám sousedka nabídne, že vám vyzvedne dítě ze školy, přijměte její nabídku. Dítěti to v žádném případě vadit nebude a vy získáte čas pro sebe. Příště vypomůžete sousedce vy.
3.       Plánujte si svůj volný čas
Takřka všechny ženy si myslí, že volný čas je čas, který jim zbývá až potom, co splnily všechny své povinnosti. Své povinnosti si plánují, vytvářejí si nekonečné seznamy úkolů, které si odškrtávají. Mnohé z nich nedokážou nikdy uznat, že už mají hotovo. Protože v domácnosti se vždy najde něco, co by bylo třeba udělat. Proto neplánujte jen své povinnosti, ale i radosti, kterým se věnujete ve svém volném čase. Jedině tak můžete být v životě šťastná.