Začněte pěstovat vlastní rostliny

Zelenina ze supermarketů jistě nemá takovou kvalitu, jakou byste si sami asi představovali. Pokud se chcete stravovat co možná nejlépe a nejkvalitněji, tak je rozumným nápadem začít pěstovat spoustu zeleniny a dalších plodin z pohodlí domova. Možná si říkáte, že bez zahrady to nemá vůbec žádný smysl, ale nenechejte se mýlit, není tomu totiž tak. Mungo, ředkvičky, brokolice nebo třeba ječmen můžete pěstovat pohodlně i v květináčích, je to pouze na vás. Začněte si tedy sami produkovat alespoň část rostlinné stravy a uvidíte, že vám bude rázem chutnat mnohem víc.

hlína

Kvalita je důležitá

Základem jsou samozřejmě kvalitní klíčky a semena. Neváhejte proto tyto suroviny nakoupit od spolehlivého dodavatele, který vám může zaručit vysokou kvalitu, a hlavně také rychlé dodání, které je často zcela zásadní. Pouze tak budete mít totiž jistotu, že vypěstované potraviny jsou opravdu zdravé, chutné, kvalitní a plně výživné. Nakupujte na https://www.nakliceno.cz/a mějte jistotu opravdové kvality dodávaných klíčků a semen.

6 důvodů, proč začít klíčit a pěstovat doma:

  1. Víte, odkud potraviny pochází
  2. Potraviny bez přidané chemie, poprašků a podobně
  3. Pěstujete toho tolik, kolik aktuálně potřebujete
  4. Mnohem levnější a úspornější cesta
  5. Výživnější hodnoty vypěstované zeleniny
  6. Větší radost z vlastnoručně vypěstovaného a sklizeného jídla

fazoel

Pokud s klíčením a pěstováním teprve začínáte, neváhejte si pořídit rovnou celý set, ve kterém najdete všechno, co budete pro úspěšný růst potřebovat. Je to asi nejpraktičtější, pokud chcete začít co nejdříve a co nejsprávněji. Kromě této sady si neváhejte pořídit první klíčky a semínka, mezi nejpopulárnější patří cibule, čočka, pohanka, hořčice, ječmen, chia semínka, ječmen, pórek, jetel, hrášek nebo třeba bazalka. Záleží na tom, co máte rádi a co vám chutná.