Jak si ulehčit stěhování?

Myslím si, že většina z nás se už minimálně jednou v životě setkala s mnohdy nepříjemnou situací, kterou nazýváme stěhování. Možná jste se stěhovali do jiného města kvůli lepší práci, za novým partnerem, skončila vám smlouva ve vašem bytě nebo jste si koupili byt či domeček na hypotéku. Ať už byl důvod jakýkoliv, musíte uznat, že stěhování nepatří mezi nejoblíbenější záležitosti.

Stěhování

Stěhování je často dlouhý a složitý proces a pro mnohé může být také velmi psychicky náročný. Abyste mohli prožít stěhování bez stresu, je vhodné si jej naplánovat dopředu a začít balit věci dříve než na poslední chvíli. Již dopředu začněte sbírat krabice, do kterých budete své věci balit. Nezapomeňte vyhodit zbytečnosti, které vám doteď v domácnosti jen překážely. Stejně tak protřiďte svůj šatník nebo hračky svých dětí. Určitě nebudete potřebovat vše a ulehčíte si tak práci. Při stěhování si nezapomeňte krabice nadepsat, protože se může stát, že se vám nějaká důležitá věc zatoulá a vy ji nebudete moci v tom počátečním chaosu najít.

Stěhovací auto

Důležité je také zařídit si včas stěhovací firmu. Možná patříte mezi šťastlivce, kteří mají příbuzné nebo kamarády s dodávkou a se stěhováním vám pomohou. V tom případě máte vyhráno a stěhovací firmu hledat samozřejmě nemusíte. Pokud však takovéto známé nemáte, začněte shánět firmu na stěhování co nejdříve. Obzvláště o víkendech a o svátcích můžou být tyto firmy zabrané na týdny dopředu.

Mnoho stěhovacích firem nabízí komplexní služby, kdy vám kromě stěhování zapůjčí obalový materiál, uskladní váš nábytek ve svých skladech, pomohou s vyklízením garáží či sklepů, zlikvidují zbylý odpad nebo namalují a uklidí váš byt po stěhování. Mnoho firem vám také pomůže přepravit nadměrná břemena. A pokud hledáte levné stěhování v Praze, pak se můžete obrátit například na stěhovací firmu Mamut.