Točité schody zaujmou na první pohled

Vystačíte s docela malým otvorem

Představte si situaci, že zakoupíte starší rodinný dům, který chcete rekonstruovat, a mimo jiné vybudovat v podkroví obytné prostory. V dnešní době existuje celá řada možností, jak to realizovat, a jednou z možností, jak si vypomáhat, jsou i točité schody https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-26-tocita-schodiste. A právě u podkrovních místností najdou uplatnění tehdy, není-li do půdních prostor k dispozici jiný přístup, než např. po žebříku, a vy nechcete stavět obvodovou konstrukci schodiště, které by ukrojilo z obytného prostoru spoustu čtverečních metrů. U točitého schodiště stačí vybourat malý otvor kolem jednoho metru v průměru, a to v podstatě kdekoli, kde vám to vyhovuje. Nosnou konstrukci lze vztyčit i uprostřed místnosti, není vůbec závislá na okolním zdivu a dalších opěrných bodech.

spirálové schodiště

Bude to dominantní prvek

Počítejte s tím, že každá konstrukce točitého schodiště bude svým způsobem zaujímat pozornost každého, kdo se tu objeví. Výrobci těchto stavebních řešení s tím počítají a nabízí mnoho řešení esteticky natolik atraktivních, že se vám z mnoha z nich může tajit dech. Stačí se porozhlédnout po Internetu a objevíte mnoho inspirativních modelů, které byste mohli mít i vy ve svém obytném prostoru.

točité schody

Bude atraktivní

Že točité schody nepřehlédne téměř nikdo, je velmi pravděpodobné, ovšem pravděpodobné také je to, že se mnoha vašim návštěvníkům toto řešení zalíbí. Chůze po točitém schodišti je zcela odlišná od té po rovných schodech, je v tom jakýsi magický prvek, který možná souvisí s naší šroubovicí DNA, podle níž je kódován každý element našeho fyzického těla. Scházet dolů a vystupovat vzhůru po jednotlivých stupních zatouží děti i dospělí a třeba to přispěje i k tomu, že si zlepšíte fyzickou kondici a zároveň pozvednete náladu. Chůzi po schodech vám totiž doporučí mnoho zkušených lékařů jako preventivní opatření vůči civilizačním chorobám.