Jak vybrat kvalitní kolagen

Přírodnímu pojivu v lidském těle se říká kolagen. Ovšem s přibývajícím věkem klesá jeho produkce. A s tím nastávají určité změny a také zdravotní problémy. Kolagen je totiž jak v kůži, tak také v zubech, vlasech, nehtech, kostech či svalech. Proto při poklesu jeho produkci dochází také k postupnému úbytku v těchto oblastech a to má za následek zdravotní komplikace.

krásná žena

Vlasy častěji vypadávají, lámou se, nehty se lámou, na kůži se objevují a prohlubují vrásky, zuby jsou křehčí a dochází k bolestem kloubů i větší lámavosti kostí. Proto je dobré kolagen v případě potřeby také doplňovat. A s přibývajícím věkem je ho třeba doplňovat i jako prevence a předcházení tomu, aby v těle byl nedostatek. Je potřeba najít kvalitní a ten nejlepší kolagen na tru. Je velká nabídka různých přípravků s kolagenem, ale je třeba si zjistěte složení, přečtěte si recenze uživatelů a následně sami vyzkoušejte, který kolagen bude pro vás vhodný. Můžete mít také čistý kolagen či kolagen společně s dalšími složkami, které podporují imunitu, kůži a vaše zdraví.

pohybový aparát

Při pravidelném užívání po čase uvidíte pozitivní výsledky ve všech výše zmíněných oblastech. Vlasy budou silnější, zdravější, nehty se nebudou lámat, kůže bude pružnější, vrásky se nebudou prohlubovat a vznikat nové hluboké. Kolagen také pomáhá bojovat s celulitidou. No a výsledky uvidíte také na pohybovém aparátu. Pokud zažíváte takové typické lupání kloubů, nemůžete se ráno rozhýbat, tak i s tímto vám kolagen pomůže. Je dobré také myslet nejenom na doplnění kolagenu, ale také na vyvážené a pestré stravy, na dostatku pohybu, ale zároveň i na kvalitním odpočinku a kvalitním spánku. Vše je v těle propojené a ta je třeba myslet i na duševní zdraví a psychickou pohodu. Pro zdravé tělo je tak třeba myslet komplexně a dbát na zdravý životní styl do kterého patří i péče o duševní zdraví.