Nejlepší je investice do vlastního bydlení

Nikde není řečeno, že bydlení v nájmu musí být něco degradujícího nebo snad dokonce špatného. Když člověk platí nájem, nemusí se víceméně o nic starat a má střechu nad hlavou. Nicméně disponovat vlastním bytem, případně dokonce domkem, je rozhodně o dost lepší. Jednak má člověk své jisté, jednak může na svém obydlí provádět rozličné úpravy. V dnešní době je však stále složitější najít si něco, co je levné a zároveň v dobré lokalitě, respektive dostatečně velké. Obytné nemovitosti nikdy nebyly levné, avšak v současné době je jejich cena opravdu hodně přestřelená. A to se netýká pouze atraktivních lokalit typu Praha či Brno.

Domek z Eur

Nepříjemně vysokým cenám se však lze relativně snadno vyhnout, a sice poohlížením se po alternativách. Kdo nechce bydlet na vodě v houseboatu, může dát přednost kupříkladu modernímu mobilheimu. Nejedná se o nejlepší bydlení na světě, ale při poměru komfort/cena rozhodně jde o velmi dobrou koupi.

I koupě mobilního domu je poměrně velkou finanční investicí, nicméně ani zdaleka tak vysokou, jako v případě klasického dvou či dokonce tří pokojového bytu. A navíc je možné si nově i na tento typ obydlí vzít hypotéku, což mnoha zájemcům jistě usnadní výběr. Co se velikosti týče, je potřeba se podívat pravdě do očí. Nejedná se o žádnou slávu, avšak ani o žádnou katastrofu. Hodně záleží na tom, kolik lidí má v takovém domku žít. Moderní verze, které už jdou docela dost prostorné, jsou koncipovány pro tři dospělé jedince. Samozřejmě je možné některé verze různé rozšiřovat, nicméně to už stojí další peníze. Zajímavým řešením je koupit si rovnou dva domky a spojit je v jeden. V takovém případě je ale potřeba připravit se na zvýšené náklady.

Domek skládačka

Mají cenu i pro podnikatele

Mobilní domky všech generací jsou zajímavé i pro celou řadu podnikatelů. Dají se v nich totiž prodávat nejen suvenýry, respektive provozovat stánky s občerstvením, ale je možné je využívat třeba i jako bydlení pro námezdní dělníky. Možností využití je pochopitelně daleko více.